Trasy biegowe Czechy

Trasy biegowe w Górach Orlickich - tuż za Zieleńcem

Trasy biegowe Zieleniec - Polska, Góry Orlickie Czechy

Tuż za dobrze znanym Zieleńcem połozożonym w Górach Orlickiech istnieją piękne dobrze utrzymane trasy biegowe po czeskiej stronie Gór Orlickich. Panuja tam  znakomite warunki śniegowe oraz relatywnie niewielkie nachylenie zboczy, Są wręcz idealnym miejscem na narty biegowe, Większa cześć tras biegowych w okolich Zieleńca przebiega po czeskiej stronie w Górach Orlickich - Orlické Hory. Łącznie trasy biegowe w okolicach Zieleńca mają ok 200 km.

Trasy położone bliżej Zieleńca w wraz z mapkami do mobilnej nawigacji
www.zieleniec.pl/trasy/biegowe/
Tuż przy granicy znajduje się schronisko Schronisko im. Masaryka na Šerlichu Masarykova Chata Šerlich, które jest punktem węzłowym tras biegowych. Trasy biegowe po czeskiej stronie Gót Orlickich zaczynają się we wszystkich większych ośrodkach narciarskich, np, w Deštné, Říčkach i Čenkovicach, można tu wjechać wyciągiem na główny grzbiet gór na wysokość 800-1000 m npm. Możliwe jest również korzystanie z transportu zbiorowego - autobusy, zarówno regularne linie, jak i specjalne połączenia sezonowe.
Popularnym punktem wyjściowym na trasy biegowe w Górach Orlickich jest przełęcz Šerlich - 1010 m npm  (przystanek Deštné w Orl.h., Šerlich, Masaryk Ch.). Do tego miejsca można się dostać w weekendy w sezonie zimowym z dwóch kierunków - linia 660205 z Rokytnicy przez Orlické Záhoří) lub z Deštné (odpowiednie połączenia znajdują się na liniach 660062 i 640026). Na górski szlak Jiráska można również dostać się do Pansky Pole (przystanek Rokytnice w Orl.h., Panske Pole, Hanička), który na wysokości 735 m oddziela główny grzbiet Gór Orlickich od dolnego Lasu Žamberskiego. Linia jest 660205 Rokytnice - Bartošovice - Orlické Záhoří - Šerlich - Deštné.

Opisy tras oraz mapy do ściagnięcia www.orlickehory.net/aktuality/bezky/bezky.htm . Atrakcją Gór Olrickich są wycieczki na biegówkach prowadzące na szlaku bunkórw na dawnej granicy między Niemcami a Czechsłowacją. Trasy biegowe w Górach Orlickich opis po czesku tu .Mapa tras Orlicke Hory Destne .  Akutalny stan tras biegowych w Górach Orlickich .

Jesenicka magistrala biegowa - trasa narciarstwa biegowego

Trasy biegowe przez 13 tysięczników Gór Orlickich

Na biegówkach szlakiem tysięczników w Górach Orlickich
Přes všechny tisícovky na běžkách (Orlické hory)

Ambitnym biegaczom warto polecić wycieczkę narciarską przebiegającą przez wszytkie tysięcznik Gór Orlickich (Přes všechny tisícovky na běžkách Orlické hory) Całkowita długosć trasy: 34 km, Trudność fizyczna: duża, Stopień trudności trasy: średni. Na trasie 13 tysięczników.

Trasa wycieczki: Šerlišský Mlýn — Kamenný vrch (HLV 295; 1037 m) — Černý kříž — Sedloňovský vrch (HLV 260; 1050 m) — Polomské sedlo — Vrchmezí (HLV 211; 1084 m) — Polomské sedlo — Nad Bukačkou (VV 211a; 1035 m) — Šerlich (HLV 314; 1027 m) — Šerlich JV vrchol (VV 314a; 1019 m) — Malá Deštná (HLV 203; 1090 m) — Homole (HLV 391; 1000 m) — Tetřevec (HLV 280; 1043 m) — U Kunštátské kaple (HLV 285; 1041 m) — U Kunštátské kaple JV vrchol (VV 285a; 1040 m) — Pěticestí — Koruna (HLV 188; 1101 m) — Jelenka (HLV 215; 1083 m) — Marušin kámen (VV 179a; 1044 m) — Velká Deštná (HLV 179; 1115 m) — Šerlišský Mlýn

Rozpoczniemy wędrówkę przez wszystkie tysiące Gór Orlickich w miejscowości Šerlišský Mlýn. Miejscowy hotel górski został zbudowany w latach 1929-30 przez przebudowę spalonej gospody i tartaku wodnego w którym wytwarzano gont.. W hotelu możemy odświeżyć i wybrać się na stosunkowo długą wycieczkę.


Kierujemy się niebieskim szlakiem turystycznym w kierunku Sedloňovský Czarnego Krzyża i  na początku stosunkowo stromą podejście Kamenný vrch (hlv 295, 1037 m) dojdziemy do rozwidlenia Sedloňovský Czarny Krzyż i dalej zielonym szlakiem turystycznym, szczyt znajduje się 100 metrów na wschód  od drogi. Wrócimy na skrzyżowanie i podążymy za zielonym szlakiem na zachód. Po około pół kilometrze, po prawej stronie około 100 metrów dalej szczyt tysiącznika Sedloňovský Vrch (HLV 260; 1050 m). Idziemy dalej zielonym szlakiem do skrzyżowania Przełęczy Polomské, dalej w lewo czerwonym szlakiem przez  niewielkie wzgórzu i po 1,5 km docieramy do Vrchmezí (hlv 211; 1084 m). Przy dobrej pogodzie z czerwonego szlaku mamy bardzo ładny widok na zachodnią cześć Karkonoszy z j najwyższej góry Śnieżka (HLV 1; 1603 m npm).

Od Vrchmezí wracamy  do Przełęczy Polomská i dalej do góry przez Nad Bukačka (VV 211 A, 1035 m), widok w boku, na Šerlich Vrchmezí (HLV 314, 1027 m). Dalej podążamy szlakiem  czerwonym w  niewielkiej odległości przed szczytem koło chaty Masaryka wchodzimy szczyt  Šerlich - JV szczytową (VV 314A, 1019 m), Schronisko Chata Masarykova zostało zbudowane w 1924-25 przez Klub Czeskich Turystów z Hradca Králové tu możemy posilić się o odpocząć przed dalszą wędrówką.

Od Chaty Masarykovej nadal podążamy czerwonym szlakiem Jiráskovou Drogą przez i po około 2 kilometrach docieramy na szczyt Mala Destne (hlv 203, 1090 m), której szczyt znajduje się  100 metrów od drogi po prawej stronie. Mijamy rezerwat Jelení lázeň i skrzyżowanie pod Velką Deštnou dalej Drogą Jirásková będziemy schodzie do skrzyżowania szlaków Pod Homole i podchodzimy dosyć stromo na szczyt Homole (HLV 391; 1000 m), który jest najniższym  szczytem wśród wszystkich naszych tysięczników. Ładną leśną drogą  zjedziemy na przełęcz, by znowu wspinać się stromo na górę Tetřevec (hlv 280; 1043 m), i dalej po grani docieramy na górę U Kunštátské Kapeli (Kaplicy) (hlv 285; 1041 m), szczyt znajduje się około 50 metrów od drogi, ale ponieważ jest to niewielki jest trudna do odnalezienia. Po kilkuset metrach docieramy do kaplicy Kunštát. Około 200 metrów od kaplicy znajdziemy kolejny niewielki szczyt na naszej trasie, U Kunštátské Kapele - JV szczyt (VV 285a; 1040 m npm), drugi szczyt  Kunštátské Kaplicy, (znajduje się w rezerwacie przrody i jest niedostępny). Z Pěticestí zjeżdżamy do skrzyżowania, gdzie skręcamy nieoznakowaną  drogę prowadzącą na północny-zachód (pomiędzy szlakiem czerwonym  po którym przyszliśmy i żółty prowadzi do Zdobnicy).
Ścieżka prowadzi nas zboczem Kunštátské Kaplicą i Tetřevec do niebieskiego szlaku turystycznym prowadzącym z Čertova do Kunštátu. Niebieskim szlakiem pojedziemy parę metrów w lewo, aby ponownie skręcić w prawo w nieoznakowaną drogę, która po około 1,5 km prowadzi do góry Kouona (HLV 188, 1101 m) i dalej do góry Jelenka (HLV 215, 1083 m). Po sumie 3,5 km niebieskiego znaku ponownie wejdziemy na niebieski szlak  i podążamy w lewo około 200 metrów. Skręcamy w prawo na ścieżkę i dojdziemy na Marušin kámen (VV 179a; 1044 m npm), szczyt Velké Deštné, który leży około 100 metrów od drogi.
Wracamy do niebieskiego szlaku, docieramy od skrzyżowania Jelenka i ze znaną już Drogą Jiráskovou do skrzyżowania pod Wielka Desztną. Teraz podchodzimy na najwyższy szczytu Góry Orlickch  - Wielką Deštnou (HLV 179, 1115 m), dawniej znany jako Góra Sedmihradská. Warto odwiedzić wieżę widokową, ale na mrozie może być ślisko.
Ze szczytu góry przejedziemy kilkadziesiąt metrów zielonym szlakiem, aż natkniemy się na nieoznakowaną drogę, którą kierujemy się na północny zachód. Zboczami  Velkiej i Maléj Deštné dochodzimy do czerwonego szlaku turystycznego na skrzyżowaniu koło Chaty Masarykowej, a następnie schodzimy z powrotem do niebieskiego Šerlišský Młyna, gdzie koniec naszej trasy.

Jeśli będziemy w Górach Orlickich w koniecu stycznia, możemy napotkać na sanie ciągnione prze psie zaprzęgi, ponieważ co roku odbywa się tu czterodniwowy wyścig psich zaprzęgów  Šediváčkův. Ten najtrudniejszy wyścig w Czechach odbywaja się tu od lutego 1997 i został on nazwany Siberian Husky.
Opis tras z licznymi aktywnymi linkami poszczególnych punktów trasy http://www.tisicovky.cz/cs/vylety/orlicke-hory/

http://www.orlickehory.net/aktuality/bezky/bezky.htm

https://cestovani.idnes.cz/ve-stope-nejhezcich-tras-v-hrubem-jeseniku-fjs-/lyze.aspx?c=A051128_133338_ig_zima_tom

Jesioniki Magistrala Jesionicka - Běžkařská Jesenická magistrála, trasa biegowa

Magistrala Jesionicka (Jesenická magistrála) w królestwie gór.
Magistrala Jesionicka to doskonałe miejsce na narty biegowe ….to, co właśnie zobaczyliście, to jest Magistrala Jesionicka (Jesenická magistrála). Liczne hale z otwartymi widokami,  rozległe lasy świerkowe, skrzący się w słońcu śnieg. zapierające dech w piersiach widoki Beskidy i Sudety w połączenie ze znakomitymi warunkami śniegowymi, nic tylko przypiąć narty i w trasę!
Aby przemierzyć całą Magistralę Jesionicką, trzeba pokonać prawie 60 kilometrów przez pogórze Jesioników, leżące na północnym wschodzie Republiki Czeskiej. Najlepiej wyruszyć z Ramzovskiego sedla, aby pokonać wzniesienia na Šerák, z różnicą poziomów prawie 600 metrów. Warto skorzystać z kolejki linowej w Ramzovéj. Trasa prowadzi dalej na szczyt Keprníka, z którego roztacza się piękny widok od razu na trzy czeskie pogórza –Jesioniki, Karkonosze i Beskidy. Kiedy już wystarczająco posmakujecie tych widoków, czeka na was stromy zjazd do Trójstyku. Żeby trasa ta nie wydawała się zbyt monotonna, po drodze jest jeszcze wzniesienie do Vřesovéj studanky, a potem zjazd do ośrodka narciarskiego  Červenohorské sedlo.
Z Červenohorskiego sedla przez Velký Klínovec i Výrovkę dostaniecie się magistralą prowadzącą po górskich grzbietach, po 20 km marszu znajdziemy się w popularnym  schronisku Švýcárna, gdzie można rozgrzać się zupą czosnkową z serem. Po odpoczynku wyruszamy na szczyt Pradziada (Praděd), 1492 m npm -  najwyższą góra Moraw z charakterystyczną budowlą nadajnika. Stąd także można wyruszyć na Petrovy kameny, gdzie zgodnie z legendą odbywają się sabaty czarownic. Trasa po pustych polanach jest oznaczona tyczkami, aby łatwiej było się zorientować.

Ale i tak trzeba uważać, żeby nie zboczyć z trasy. Tuż obok są bowiem niebezpieczne zbocza z zagrożeniem lawinowym. Ale zawsze warto doświadczyć odrobinę ekstremalnych przeżyć, bo przecież ta trasa wzdłuż grzbietów przez Vysoką holi, Kamzičník, Máj i Jelení hřbet jest zaliczana do najpiękniejszych tras widokowych na Morawach, warto zrobić parę zdjęć.
Od Jelení studánky trasa prowadzi przez Břidličnou horu na Pecný i Pec. Potem jest trudniejszy zjazd przez Ztracené skály do Skřítka (Skrzat), a tam znów można się rozgrzać w motelu Skřítek,  Tu można zakończyć trasę i jechać autobusem do Šumperka. Jeżeli jednak chcecie dalej podążać trasą narciarską, to można wyruszyć wzdłuż zbocza Černých kamenů do Nového Malína, skąd do Šumperka są już tylko 4 kilometry.
Jeżeli nie mają Państwo ochoty na tak długą trasę w Jesionikach jest sporo innych, dobrze utrzymanych tras biegowych. Jedną z najłatwiejszych jest trasa ośmiokilometrowa, prowadząca z Červenohorského sedla na szczyt Červená hora. Mimo że trasa jest łatwiejsza, to ma do zaoferowania sporo atrakcji. Wystarczy wejść na szczyt Červenej hory i rozejrzeć się po okolicy. Można stąd zobaczyć całe Jesioniki, Pradziada, Śnieżnik i jeden z najoryginalniejszych zabytków techniki w Republice Czeskiej szczytowo– pompową elektrownię wodną Dlouhé Stráně. Najłatwiejsza trasa, po której można dotrzeć na najwyższy szczyt Jesioników – Pradziad, jest trasą o średnim stopniu trudności liczącą 12 kilometrów długości, prowadzącą z Ovčárny do Koutů nad Desnou.
Więcej informacj: vyletnik.cz/bezecke-trate/severni-morava/hruby-jesenik-a-rychlebske-hory/269-jesenicka-magistrala/ oraz czechtourism.com/pl/s/jeseniky-cross-country-route/

Jesenicka magistrala biegowa - trasa narciarstwa biegowego

Trasa narciarstwa biegowego Jesenicka Magistrtala - góry Jesioniki Czechy

 

 Nazwa

 Wysokość 

 Dystans 

 Podejście 

 Zejście

 Ramzová - lanovka, Rozcestník

770 m npm

0.3 km

40 m

0 m

 (788), Křižovatka/křížení

810 m npm

1.4 km

170 m

0 m

 Nad Dobrou vodou, Rozcestník

980 m npm

0.8 km

80 m

0 m

 Čerňava - lanovka, Rozcestník

1060 m npm

2.3 km

259 m

0 m

 Šerák - rozc., Rozcestník

1319 m npm

0.35 km

0 m

37 m

 Pod Keprníkem, Rozcestník

1282 m npm

1.3 km

140 m

0 m

 Keprník, Vyhlídka

1422 m npm

0.9 km

0 m

106 m

 Trojmezí, Rozcestník

1316 m npm

1.6 km

0 m

111 m

 Sedlo pod Vřesovou studánkou, Rozcestník

1205 m npm

1.1 km

85 m

0 m

 Vřesová studánka, Rozcestník

1290 m npm

1.2 km

0 m

63 m

 Bílý sloup, Rozcestník

1227 m npm

1.6 km

0 m

167 m

 (1857), Křižovatka/křížení

1060 m npm

0.5 km

0 m

50 m

 Červenohorské sedlo, Restaurace

1010 m npm

0.25 km

0 m

10 m

 (1784), Křižovatka/křížení

1000 m npm

2.9 km

100 m

0 m

 Skalní tabule, Rozcestník

1100 m npm

1.3 km

0 m

30 m

 Nad Petrovkou, Rozcestník

1070 m npm

1.1 km

120 m

0 m

 Kamzík, Rozcestník

1190 m npm

1.5 km

116 m

0 m

 Velký Jezerník, Vrchol

1306 m npm

0.3 km

0 m

7 m

 Slatě, Rozcestník

1299 m npm

0.4 km

16 m

0 m

 Švýcárna, Penzion/Chata

1315 m npm

2.4 km

105 m

0 m

 Praděd - rozcestí, Rozcestník

1420 m npm

0.35 km

0 m

10 m

 Pod Pradědem, Rozcestník

1410 m npm

1.2 km

0 m

100 m

 U Barborky, Rozcestník

1310 m npm

1.1 km

0 m

15 m

 Ovčárna, Hotel

1295 m npm

0.5 km

75 m

0 m

 Nad Ovčárnou, Rozcestník

1370 m npm

1.2 km

92 m

0 m

 Vysoká hole, Rozcestník

1462 m npm

0.8 km

0 m

43 m

 Kamzičník, Vyhlídka

1419 m npm

2.1 km

5 m

94 m

 Nad Malý Kotlem, Rozcestník

1330 m npm

1.1 km

33 m

52 m

 Jelení studánka, Rozcestník

1311 m npm

1.9 km

23 m

0 m

 Pecný, Vyhlídka

1334 m npm

0.75 km

0 m

84 m

 Ztracené kameny, Vyhlídka

1220 m n.m.

0.75 km

0 m

40 m

 Pod Ztracenými kameny, Rozcestník

1100 m npm

1.4 km

0 m

210 m

 Nad Skřítkem, Rozcestník

890 m npm

0.65 km

0 m

23 m

 Skřítek, Restaurace

867 m npm

0.15 km

3 m

0 m

 (2235), Křižovatka/křížení

870 m npm

0.9 km

0 m

7 m

 Pod Bílým kamenem, Rozcestník

863 m npm

0.3 km

0 m

0 m

 Sedlo Skřítek, Rozcestník

858 m npm

0.25 km

0 m

13 m

 (2236), Křižovatka/křížení

845 m npm

1.3 km

0 m

55 m

 (622), Křižovatka/křížení

790 m npm

0.25 km

0 m

16 m

 (1694), Křižovatka/křížení

774 m npm

1.7 km

0 m

94 m

 Pod Rabštejnem, Rozcestník

680 m npm

0.75 km

20 m

0 m

 Rabštejn - rozc., Rozcestník

700 m npm

0.3 km

15 m

0 m

 (626), Křižovatka/křížení

715 m npm

2.5 km

75 m

0 m

 (623), Křižovatka/křížení

790 m npm

0.6 km

0 m

1 m

 Hvězda, Rozcestník

789 m npm

0.35 km

11 m

20 m

 Pod Kamencem, Rozcestník

780 m n.m.

1.1 km

92 m

0 m

 Nad Řijištěm, Rozcestník

872 m npm

0.35 km

28 m

0 m

 Pod Smrčníkem, Rozcestník

900 m npm

0.25 km

3 m

3 m

 (1707), Křižovatka/křížení

900 m npm

0.4 km

0 m

20 m

 (596), Křižovatka/křížení

880 m npm

0.2 km

0 m

10 m

 (1708), Křižovatka/křížení

870 m npm

3.7 km

0 m

370 m

 (595), Křižovatka/křížení

500 m npm

0.5 km

0 m

20 m

 Malínská rokle, Rozcestník

480 m npm

1.9 km

0 m

105 m

 (1336), Křižovatka/křížení

375 m npm

     

 

 

Zobacz mapę > https://mapy.cz/s/3gK6m

jenecka-magistrala.jpg

Transport publiczny w Czechach

Korzystanie komunikacji kolejowej i autobusowej umożliwia odbywanie ciekawych wycieczek na nartach biegowych. Możemy wędrować do odległych miejsc i powracać do naszego miejsca pobytu transportem publicznym, bądź zaczynać naszą wędrówkę od dojazdu na punkt początkowy naszej trasy.
Warto też pamiętać, że z podobnych połączeń możemy korzystać także podczas wycieczek rowerowych. W rejonach popularny wśród rowerzystów kursują cyklobusy, czyli autobusy z przyczepą do przewozu rowerów. Rozwinięta jest także sieć wypożyczalni rowerów, często znajdują się one na stacjach kolejowych lub w pobliżu stacji.

IDOL – ZINTEGROWANY SYSTEM INFORMACJ O POŁĄCZENIACH KOLEJOWYCH i AUTOBUSOWYCH  REJON LIBERECKI KRAJ

Dobrym narzędziem do planowania dalszych wypadów na narty biegowe w Czechach w rejonie Gór Izerskich i Karkonoszy jest regionalny zintegrowany system informacji transportu publicznego obejmujący ok. 90% wszystkich połączeń kolejowych i autobusowych w regionie “Liberecký kraj”.
W pociągach pospiesznych, oznaczonych symbolem “R” bilet IDOL jest nieważny. Bilet IDOL jest również nieważny na przejazdy autobusami dalekobieżnymi, na transport wodny na jeziorze “Machovo jezero” oraz na przejazdy wszelkimi kolejkami linowymi. Wielokrotne przesiadanie się z jednym biletem jest możliwe jedynie po zakupieniu karty bezdotykowej Opuscard.

System Idol dostępny jest na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne.

Rozkłady jazdy na urządzenia mobilne: www.iidol.cz/mt

Rozkłady jazdy na pc: www.iidol.cz/tabule
Mapa połączeń systemu IDOL > http://dopravnimapy.kraj-lbc.cz/app/idol/index.php?project=idol_mapa

Poszukiwanie połączeń w zintegrowanym systemie komunikacyjnym IDOL https://jizdnirady.idnes.cz/idol/spojeni/

Mamy do dyspozycji:

Wyszukiwanie połączeń, zakładka >  SPOJENI  https://jizdnirady.idnes.cz/idol/spojeni/

Odjazdy z danej miejscowości, zakładka  > ODJEZDY  https://jizdnirady.idnes.cz/idol/odjezdy/
Wyszukiwania połączeń transportu miejskiego w miastach Liberec, Trutnov, Jablonec n/Nysą, Česká Lípa zakładka > Zastávkové JŘ https://jizdnirady.idnes.cz/idol/zjr/

System IDOL  - Integrovaný systém Libereckého kraje – obejmuje  m. in. Góry Izerskie i Karkonosze. Rozkłady jazdy    Aktualne położenie pojazdu na mapie
Utrudnienia i okresowe wyłączania tras
Serwis IDOL jest dostępny częściowo w języku polskim http://www.iidol.cz/stranky/73:Info_PL

Mapy połączeń autobusowych i kolejowych kraju libereckiego http://dopravnimapy.kraj-lbc.cz/mapserv/php/maps.php


Warto wiedzieć, że zintegrowany system informacji o transporcie publicznym umożliwaua Śledzenie aktualnego położenia autobusów i pociągów na mapie > http://www.mpvnet.cz/

Na portalu http://www.mpvnet.cz/ znajdują się rozkłady najbliższych połączeń z informacjami o aktualnych opóźnieniach monitorowanych połączeń autobusów i pociągów na wybranym przystanku. Przystanki kolejowe i autobusowe są oznaczone odpowiednią ikoną. Jeśli opóźnienie w zatrzymaniu nie jest znane, wyświetlana jest gwiazdka. Możesz również zobaczyć aktualną pozycję autobusu lub pociągu na mapie (mapę należy przybliżyć).

Obecnie system funkcjonuje dla nst. rejonów Czech:

http://mpvnet.cz/idol/map (mapę należy przybliżyć)

KOLEJE CZESKIE

Wszelkie informacje na temat transportu publicznego (koleje i autobusy) Republice Czeskiej (połączenia, rozkłady jazdy, bilety itd.) znajdziesz tutaj:  www.jizdnirady.cz 

Połączenia kolejowe pomiędzy określonymi miejscowościami można wyszukiwać tu > https://www.cd.cz/en/spojeni-a-jizdenka/
System umożliwia wynajdywania połączeń w określonej relacji, sprawdzenie rozkładu jazdy konkretnego pociągu, oraz sprawdzenie rozkładu jazdy dla konkretnej stacji kolejowej.

Odjazdy z danej stacji kolejowej można wyszukiwać tu > https://www.cd.cz/en/stanice/

Wygodne jest także wyszukiwanie rozkładu odjazdów i przyjazdów pociągów z danej miejscowości  na stronie kolei czeskich. Rozkład dostępny jest w formacie PDF, łatwy do zapisania i korzystania offline.  Aby pobrać rozkład jazdy dla danej stacji należy na portalu http://provoz.szdc.cz/Portal/ViewArticle.aspx?oid=959958 wybrać właściwy okręg kolejowy z menu po lewej stronie, a następnie wyszukać żądaną stację kolejową. Początkowo może wydawać się to nieco trudne, ponieważ Republika Czeska jest podzielona jest na 35 rejonów kolejowych.

MAPA POŁACZEŃ KOLEJOWYCH
Mapę sieci kolei czeskich z numerami tras możemy znaleźć >  http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/index.php?page=zeleznicni-mapa-ceske-republiky-2018 a w wersji podobnej do mapy fizycznej > https://old.cd.cz/mapa/?lon=1706800.6219882&lat=6370011.2629381&zoom=7&vrstvy=PVEJR#


SIECIOWE ROZKŁADY JAZDY KOLEI CZESKICH

Koleje czeskie udostępniają także sieciowe rozkłady jazdy – należy na portalu https://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-181209.html#schedule_183 wybrać właściwy numer trasy podany na mapach powyżej. Można znaleźć je także tu https://www.cd.cz/en/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/?str=2&tc_search=&station-sr70=#/


.tu