Polecane strony

Polecane strony 

Towarzystwo Narciarskie „Biegówki"   www.tnbiegowki.pl 

NABIEGOWKACH.PL  http://www.nabiegowkach.pl/

 Skiforum.pl  www.skiforum.pl/

Forum dyskusyjne o narciarstwie biegowym - bardzo ciekawe - polecamywww.biegowki.pl
 
 

Ten piękny świat. Blog podróżniczy, turystyczny i przyrodniczy. Ciekawe fotografie, relacje, opinie, szlaki na weekend i wakacje. Turystyka, rower, góry, narty biegowe.  www.tenpieknyswiat.pl

Sklep rowerowy w Warszawie - speclalizacja rowery elektryczne  
www.rowery-elektryczne-warszawa.com.pl

Zainstalowanie silnilka elektycznego w rowerze ma na celu ułatwienie jazdy- służy do tego samego celu co np. przerzutka. Rowery elektryczne sprawdzają się jako doskonały środek codziennego transportu np. dojazd do pracy. Umożliwa pokonanie większego dystansu nieco szybciej łatwiej niż zwykły rower. To nie prawda, że to wynalazek dla leniwych - to po prostu ułatwienie dla każdego. Podmiejska wycieczka rowerowa np 50-70 km jest teraz możliwa nawet dla mniej wytrwałych rowerzystów.

Link do strony informacyjnej rowery elektryczne www.rowery-elektryczne-warszawa.com.pl oraz link do sklepu internetowego www.rowery-elektryczne-warszawa.com.pl 

Znaj Kraj - pisany z pasją blog o biegówkach, rowerach, bieganiu i orientacji. Świetne opisy krajoznawce i fotografie > http://www.znajkraj.pl/

Stare Masiewo, drewniana wioska położona na dużej polanie w sercu Puszczy Białowieskiej. Tu kończy się droga i zatrzymał się czas. Folwark Stare Masiewo to Tryba i Zaharoda: dwie typowo podlaskie zagrody wiejskie, wkomponowane w klasyczny układ wsi szeregówki, położonej na leśnej polanie w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Wspaniałe miejce dla narciarzy biegowych którzy cenią kontakt z naturą. > http://staremasiewo.pl/  

Narty biegowe - zimowy portal www.ave.net.pl/narty/index.htm

Dla tych którzy wybierają się na biegówwki do Czech

Aktualne informacje o warunkach śniegowych na trasach biegowych a także na stokach narciarskich www.kamzasnehem.cz oraz na facebookwww.facebook.com/Kamzasnehem
 


 

www. naKajak.com  Mobilna wypożyczalnia kajaków i kanu

Narciarz biegowy musi jakoś przetrwać do zimy – jednodniowe spływy kajakowe są bardzo sympatyczną formą aktywnego spędzania wolnego czasu.  
W ofercie m in. jednodniowe spływy kajakowe w okolicach Warszawy - coś naprawdę fajnego gdy skoczy się śnieg. Za kilkadziesiąt złotych możesz spłynąć: 
Świdrem do Warszawy 
z Góry Kalwarii do Warszawy
z Warszawy do Twierdzy Modlin. 
Możesz zdecydować się na spływ weekendowy lub dłuższy: 
z Magnuszewa do Warszawy- 2 dni, 
z Warszawy do Płocka -3 dni, 
z Kazimierza Dolnego do Warszawy – 5-6 dni, 
albo wymyślić własną trasę lub na innej rzece
Do wyboru kajaki 1- i 2-osobowe oraz kanu dla 3 osób. Możliwe także przestawienie Twojego samochodu lub transport rowerów  z miejsca startu i dostarczenie ich na koniec trasy.
Kontakt 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.  796-188-809, www.nakajak.com   

Dlaczego warto biegać na nartach  

Link do artykułu na portalu gazeta.pl -  sport.pl http://narty.sport.pl/narty/1,110560,10910765,Dlaczego_warto_biegac_na_nartach_.html?t=1325770009555

Narciarstwo biegowe

Postanowiliśmy sprawdzić, czy znajdzie się aż 100 powodów, dla których biegówki są lepsze od zjazdówek. Wymieniamy argumenty poważne, ale też humorystyczne. Poznaj nasze propozycje i dopisz własne! A może znajdziemy wspólnie więcej niż 100 uzasadnień?

 1. Na biegówkach możemy jeździć wszędzie tam gdzie jest śnieg, nawet w miejskim parku. Nie potrzebujemy do tego stoków i wyciągów.
 2. Brak potrzeby korzystania z wyciągów podczas jazdy na biegówkach pozwala uniknąć kolejek do wyciągu i wszystkich związanych z tym niedogodności (przepychanek, cwaniactwa, hałasu).
 3. Sprzęt do biegówek jest tańszy.
 4. Jazda na biegówkach jest tańsza, boi nie płacimy za korzystanie z wyciągów i tras narciarskich.
 5. Bieganie na nartach pomaga schudnąć. Na biegówkach w ciągu godziny spalamy dwukrotnie więcej kalorii niż na zjazdówkach.
 6. Miłośnicy biegówek zazwyczaj są mili i uprzejmi dla innych, na mniej uczęszczanych trasach często usłyszymy dzień dobry od mijanego biegacza.
 7. Gdy jeździmy na biegówkach mamy więcej doznań estetycznych, panie i panowie są ubrani bardziej "sexy" (obcisłe stroje kontra luźne, obszerne kombinezony).
 8. Jazda na biegówkach wiąże się z bliższym kontaktem z naturą. Piękne, dzikie tereny, zdecydowanie wygrywają ze zurbanizowanymi obszarami stacji narciarskich.
 9. Jeżdżąc na biegówkach wzmacniamy ponad 90% mięśni całego ciała. Narciarz alpejski wzmacnia jedynie część mięśni nóg.
 10. Biegówki poprawiają kondycję fizyczną, wzmacniają serce, układ oddechowy i szkieletowo-kostny. Zjazdówki nie poprawiają kondycji, a ich oddziaływanie na serce i płuca jest niewielkie.
 11. Upadek na biegówkach może być nieprzyjemny, ale niegroźny, upadek na nartach zjazdowych może zakończyć się złamaniem lub nawet gorszymi konsekwencjami.
 12. Biegówki są lepsze niż snowboard, bo są dwie.
 13. Każdy jest w stanie spacerować na nartach. Łatwiej zacząć naukę jazdy na biegówkach, niż naukę zjeżdżania na nartach, tym bardziej na snowboardzie.
 14. Biegówki są zimą naturalnym treningiem alternatywnym dla biegaczy długodystansowych, kolarzy, czy pływaków.
 15. Na biegowej trasie można stanąć i zrobić zdjęcie pięknego krajobrazu.
 16. Na biegówki można zabrać nawet niemowlę w nosidle lub przyczepce, a także babcię i dziadka.
 17. Buty do biegówek są znacznie wygodniejsze, da się w nich nawet prowadzić samochód. (Lydia)
 18. Biegówki dają możliwość uprawiania narciarstwa z psami, czyli skijoringu. (Lydia)
 19. Bo nasza mistrzyni olimpijska zdobywa medale na biegówkach, a do takich sukcesów w zjazdowych, czy snowboardzie, wciąż nam daleko. (kajka_biegowki)
 20. Na trasie biegówkowej można spotkać dziką zwierzynę, na zjazdowej najwyżej dziką młodzież. (Lydia)
 21. Na biegówki można wyskoczyc w "przerwie obiadowej", nie ma koniecznosci organizowania całodziennej wyprawy, łatwiej o systematyczność, jeśli tylko jest śnieg. (gemsi)
 22. Jeśli ktoś ma przypięte do nóg biegówki to na 99.9 % wynika to z jego wewnętrznej potrzeby a nie dla lansu. (gemsi)
 23. Na biegówkach są mniejsze szanse bycia rozjechanym, niż na zjazdowych, a przede wszystkim, nie ma większego ryzyka oblodzonego stoku, sprytnie ukrytego miejscowo pod cieniutką warstewką puchu śniegowego. (Temawa)
 24. Jak się człowiek zmęczy to może się zatrzymać w dowolnym momencie. (gemsi)
 25. Sprzęt jest lżejszy i zajmuje mniej miejsca. (gemsi)
 26. W butach biegowych można w miarę swobodnie chodzić. (gemsi)
 27. Trening pod biegówki (stylem łyżwowym) można zrobić latem. Na nartorolkach. (Lydia)
 28. Ekologia - biegówki są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska, nie ma potrzeby wycinać drzew na stokach. (Temawa)
 29. Na biegówkach lepiej się biega niż na zjazdówkach. (Damian)
 30. Na biegówkach można biegać nawet w nocy (z czołówką na głowie). Na zjazdówkach, jeśli nie ma w okolicy oświetlonego stoku, nie będzie to możliwe. (kamil33)
 31. Biegać na nartach można nawet gdy jest tylko kilka centymetrów śniegu. W Jakuszycach bywa, że biega się na nartach jeszcze w pierwszych dniach maja. Sezon na zjazdówki jest znacznie krótszy. (Michał Rolski)
 32. Koleżanki biegaczki są zgrabniejsze niż koleżanki "zjazdówki", koledzy zresztą też. (Damian)
 33. Na biegówkach nie marzniemy. (Damian)
 34. Nawet jak musisz dojść do tras biegowych to bierzesz narty w dwa paluszki (moje obie ważą mniej niż 2,5 kg) i maszerujesz z uśmiechem, a nie dźwigasz tonę sprzętu na barkach. (xyaga)
 35. Zjazd na biegówkach po zlodzonym śniegu dostarcza emocji jakich nie dadzą zjazdówki nawet na dużej stromiżnie. (oldboy)
 36. Na zjazdówkach nie podbiegniesz, a na biegówkach zjedziesz. (nix22)
 37. Póki można chodzić, można biegać na nartach - warto mieć sport, który można uprawiać na starość. (woodysurf)
 38. Na zjazdówkach i snowboardzie jedziesz w dół, na biegówkach jedziesz po prostej, jedziesz w dół i biegasz pod górkę. (jacgoz)
 39. Zjazdowcy i snowboardziści głównie tłoczą się na stokach, narciarze biegowi mają zwykle dużo przestrzeni dla siebie. (jazgoz)

Więcej na www.nabiegówkach.pl


.tu